Programma

The Exploited + Bent Out Of Shape

Punx Not Dead
punk
vr 11 april Deuren open 21:00 — Aanvang 21:30
Poppodium Bolwerk - Kerkgracht 8 , Deurverkoop: € 31,00
va € 28,00
tickets
Het oproepen van rellen, het aanvallen van uitsmijters, het uitdagen van agenten, het bezetten van hotels, vuile praat, lawaai maken, chaos veroorzaken, locaties verwoesten, de overheid haten, regels overtreden, wildplassen, meedogenloosheid en pure punkrock.

Het is duidelijk dat we hier praten over de legendarische Schotse punkband The Exploited. Opgericht in 1979 door de broers Wattie en Terry Buchan en Stevie Ross, geïnspireerd door bands als Sham 69 en uiteraard The Sex Pistols, verwierf The Exploited snel bekendheid. Hun debuutalbum Punk’s Not Dead (1981) sloeg in als een bom en leverde hen zelfs een optreden op in het mainstream-muziekprogramma Top of the Pops.

De optredens van The Exploited haalden vaak het nieuws vanwege de rellen die ermee gepaard gingen, en dat was niet alleen in de beginjaren. In 2003 werd de band bijvoorbeeld de toegang tot Canada geweigerd voor een optreden nadat een groep van 500 fans voor onrust had gezorgd in Montreal.

The Exploited bracht later nog zeven albums uit met teksten over anarchie, politiek en anti-autoriteit. Hoewel de line-up van deze UK 82-punkers in de loop der jaren wat veranderingen heeft ondergaan, is zanger Wattie na bijna 45 jaar nog steeds van de partij!

Niet voor niets hanteert de band het credo: Punk’s not dead! En zolang de band bestaat, zal dat zeker zo blijven.

Bent out of Shape is een streetpunk/Oi band uit Friesland, opgericht in oktober 2019. Begin 2020 brachten ze hun ‘Demo 2020’ CD uit, met 7 nummers. Deze werd goed ontvangen en leverde ze een deal op met het Duitse label Demons Run Amok entertainment.

Eind 2020 werd de Who laughs last EP uitgebracht. In 2021 volgde een split 7″ met the Boldness uit Indonesië en in mei 2022 is er een split picture disc 7″ uitgebracht met hun vrienden van Skroetbalg. Hiermee zitten ze op 5 releases, inclusief het full length album ‘Old rats on a new ship’ uitgebracht in november 2022.

Bent out of Shape staat met 2 nummers op volume 8 van de legendarische ‘Oi ain’t dead’ compilatie op Rebellion records, met de beste bands van de huidige NL-scene, deze is eind 2023 uitgekomen. Een nieuwe B.O.O.S.-release staat gepland voor 2025.

Bent out of Shape heeft shows en festivals gespeeld door heel Nederland, Duitsland, België en Engeland heeft het podium gedeeld met bands als The Exploited, Cockney Rejects, UK Subs, GBH, Lion’s Law, the Casualties, the Reapers, Crown Court, Perkele, Stomper 98, Skinflicks, Komintern Sect en vele anderen.